فواید بازی پازل برای کودکان و بزرگسالان

فواید بازی پازل برای کودکان و بزرگسالان

یکی از اصلی ترین فواید پازل،تقویت حافظه است.حل پازل به تقویت ارتباطات موجود بین سلول های مغز کمک می کند.این به نوبه خود سرعت ذهن و فرآیندهای فکری را بهبود می بخشد.

یکی از بهترین بازی های فکری از گذشته تا به حال پازل است.جدا از اینکه در چه سنی هستید،پازل ها برای افزاش تمرکز و تصمیم گیری و... کاربرد های بسزایی دارند. در زمان کودکی از پازل برای یادگیری مفاهیم ساده استفاده می کنند و نقش موثری در تقویت توانایی مغز کودک دارد.در ادامه قصد داریم کاربرد های بیشتری را نام ببریم.

تاثیر بازی با پازل در تقویت حافظه 

یکی از اصلی ترین فواید پازل،تقویت حافظه است.حل پازل به تقویت ارتباطات موجود بین سلول های مغز کمک می کند.این به نوبه خود سرعت ذهن و فرآیندهای فکری را بهبود می بخشد.امروزه بسیاری از متخصص ها برای جلوگیری از زوال عقل،فراموشی و...در سنین بالا،پازل را به آن ها پیشنهاد می کنند.آن ها برای بهبود حافظه کوتاه مدت عالی هستند.حافظه کوتاه مدت ما به ما کمک می کند تا اشکال و رنگ ها را به خاطر بسپاریم و تصویر بزرگتر را تجسم کنیم تا بفهمیم کدام قطعات با هم هماهنگ می شوند.

نقش بازی با پازل در افزایش مهارت حل مسئله

توانایی حل خلاقانه مشکلات و تفکر انتقادی در انسان بسیار ارزشمند است. پازل ها به ما کمک می کنند تا همه این مهارت های مهم را توسعه دهیم.آن ها از ما می خواهند که رویکردهای مختلفی را برای حل یک مشکل در پیش بگیریم.ما همچنین ارزش فرمول بندی نظریه ها، آزمایش فرضیه ها و تغییر دیدگاه هایمان را زمانی که چیزی طبق برنامه پیش نمی رود، یاد می گیریم.همه این مهارت ها را می توان به راحتی به زندگی کاری ما منتقل کرد تا ما را به کارکنانی نوآورتر و سازگارتر تبدیل کند.

تصویر

افزایش IQ کودکان و بزرگسالان

پازل ها حافظه و استدلال کلی ما را بهبود می بخشد. بنابراین، نباید تعجب آور باشد که یکی از مزایای دیگر پازل ها این است که به افزایش IQ (ضریب هوشی) ما کمک می کنند.یکی از محققان دانشگاه میشیگان حتی دریافت که بزرگسالان پس از گذراندن 25 دقیقه در روز به بازی های پازل می توانند ضریب هوشی خود را چهار امتیاز افزایش دهند.

فروشگاه جورچین پازل، مرکز فروش پازل رونزبرگر، یوروگرافیک و آرت پازل با بهترین قیمت ها و ارسال به سراسر کشور

جلوگیری از بروز آلزایمر

حتی اگر به افزایش ضریب هوشی خود اهمیتی نمی دهید، فعال نگه داشتن مغز با پازل می تواند به تاخیر در بروز علائم زوال عقل و بیماری آلزایمر کمک کند.مطالعات نشان می دهد که فعال نگه داشتن ذهن از طریق پازل و سایر فعالیت های حل مسئله می تواند میزان آسیب سلول های مغزی را که در بیماران آلزایمر اتفاق می افتد کاهش دهد. همچنین از رشد سلول های عصبی جدید حمایت می کند و ارتباطات بین آنها را تقویت می کند.بنابراین، هر چه زودتر شروع به تبدیل کردن پازل به بخشی از زندگی خود کنید، بهتر است. برای شروع محافظت از مغزتان هرگز زود نیست.

اهمیت بازی با پازل در کاهش استرس

هم زمان که پازل ها ما را به چالش می کشند، به ما در آرامش نیز کمک می کنند.مغز ما همچنین هنگام حل معماها از حالت "بتا" یا بیداری به حالت "آلفا" می رود. حالت آلفا شبیه حالتی است که در هنگام خواب در آن هستیم.این تغییر حالت،تاثیرات زیادی بر رفتار ما خواهد داشت.

افزایش توجه به جزئیات به کمک پازل

هنگامی که در تلاش برای حل یک معما هستید به جزئیات باید توجه زیادی داشته باشید. شما باید چشمان خود را طوری آموزش دهید که تفاوت های جزئی در رنگ یا شکل را تشخیص دهند که به شما کمک می کند همه چیز را کنار هم قرار دهید.توانایی درک جزئیات کوچک به همه جنبه های زندگی ما کمک می کند، به خصوص در محل کار. هنگامی که ما دقیق تر و دقیق تر باشیم، کیفیت کار ما بهبود می یابد.

بهبود حس همکاری و تعامل 

محققان دانشگاه ییل دریافتند که دادن فرصت به افراد برای همکاری با یکدیگر در حل معماها به آنها این امکان را می دهد که روابط و توانایی های خود را برای همکاری برای انجام یک کار بهبود بخشند.از سوی دیگر،معماها باعث گفت و گو،نشاط و سرگرمی شده و تمامی نظرات مورد بررسی قرار خواهد گرفت.بدور از کلیه فواید ذکر شده پازل ها حس رقابت را افزایش میدهد و همه دوست دارند زودتر آن را تکمیل کنند.

شاید بتوان پازل را استعاره ای از زندگی انسان دانست که متشکل از قطعات کوچکیست که باید با دقت و توجه در کنار هم قرار گیرند و تصویر واحدی بسازند. زندگی نیز پر از چالش هاییست که در طول حیات با آن ها مواجه می شویم و اگر بتوان با هوشمندی از پس این چالش ها برآمد و نتایج شگفت انگیز آن ها را در کنار هم قرار داد بی شک موفقیت بزرگی حاصل می شود

امتیاز: 5 از 5. مجموع 2 رای
در حال پاسخ به: [انصراف]
تعداد حروف باقی مانده: 500
Captcha  
۱۴۰۲/۰۵/۲۵ | مقالات | مدیر سایت | بازدید: 169 | 1692186723